ראשי > בחירות 2013 > רק ציפי לבני יכולה לפוצץ את הבועה הירוקה ולהכניס אותה למיינסטרים

רק ציפי לבני יכולה לפוצץ את הבועה הירוקה ולהכניס אותה למיינסטרים

נכון, ציפי לבני לא ירוקה. היא גם לא מתחזה או מתיימרת. למרות היותה צמחונית אידיאולגית מגיל צעיר היא לא באמת מבינה על מה כל המהומה. היא גם לא חברתית. אני אישית לא שמעתי אותה מתיימרת להיות חברתית. אני חושב שזה פחות מעניין אותה. ככה זה נשמע לפחות מדבריה. מה שבנפשה כרגע בוער זה הנושא המדיני-בטחוני ולכן היא יצרה את יצור הכלאיים הזה שנקראה "התנועה". היא הביאה את פרץ כדי לעסוק בתחום החברתי ואת התנועה הירוקה כדי להוביל את התחום הסביבתי. כל החבורה ביחד יוצרת מצע חדש שלא מבוסס על נו ליברל אלא על משהו חדש שיותר מזכיר את הדמוקרטים של אובמה.

נכון, זה עדיין רחוק מהקיימות של התנועה הירוקה אבל בכל זאת הזיווג הזה יכניס את הנושאים של התנועה הירוקה לסדר היום הלאומי. לראשונה בישראל, מפלגה גדולה עם מתמודדת לראשות הממשלה, מציעה מצע סביבתי אמתי ונושאים שבם התעסקו בישראל רק בבועה הקטנה של אנשי הארגונים הירוקים. יש לנו כאן הזדמנות פז לפוצץ את הבועה הקטנה לשנו ולהביא את הרעיונות שלנו, את החזון שלנו, ואת התשוקה שלנו להמונים. אותם המונים שלא שמעו על פרמקלצר, לא על מגמה ירוקה, לא על שיא תפוקת הנפט לא על אדם טבע ודין ואפילו לא על אלון טל וערן בן ימיני. אני רק רוצה להזכיר לקוראים שביומיים לפני הבחירות הקודמות עברנו את אחוז החסימה בסקרים אך מאחר ולא פרסמו אותם הסקרים ע"י התקשורת, המנדט וחצי שהיינו צריכים פחד לאבד את הקול ועבר לציפי שהייתה עם קדימה ממש ביום הבחירות. זה אומר שכמו שהיו 30 אלף איש שתמכו בתנועה הירוקה מימ"ד באש ובמים, היו גם יותר שרצו לתמוך אך ביבי מפחיד אותם יותר. מעבר לכך היום גם הרבה יותר שהיו מצביעים אם מחנה השמאל-מרכז לא היה בסכנה קיומית. יש לי תחושה שהפעם החשש הוא חזק יותר.

אז בואו נפוץ את הבועה ונוציא את המסרים שלנו להמונים. עזרו לנו להפיץ את המסר. יש עסקת חבילה שכוללת סביבה, חברה ותקווה לשלום. בדיוק כמו שכתוב על הדגל שלנו. כן, יש גם את אבי המאגר הביומטרי ( שאגב הצלחנו כבר לשכנע את ציפי ועוד מספר נציגי להתנגד לו ) ויש עוד כמה צפרדעים שצריך לבלוע אבל בסופו של יום אנחנו מקדמים כאן את נושאי הסביבה וגם אם לא נכנס לכנסת למרות שיש סיכוי טוב, נצליח למנף את הנושאים בעזרת הסיעה המורחבת וחברי הכנסת שכבר התחלנו לעבוד מולם בנושאים רבים.

אנחנו צריכים פעילים לחודש הקרוב בכל רחבי הארץ בשלל פעילויות וזמנים. מלאו את הטופס או צרו איתי קשר בטלפון  0524685854 או בתגובות למטה. הכל יעשה תחת הדגל של התנועה הירוקה. עם הסמלים של התנועה הירוקה והאגנדה של התנועה הירוקה. למען הסביבה והחברה ולמען האזרח שמחכה לדריסת הרגל שלנו. הפעם נכנס עם נציג, בבחירות המוניציפליות נכבוש את הארץ ובבחירות הבאות כבר נכנס לבד ונהפוך למפלגה גדולה וחזקה.

אני אסיים בציטוט של תשובת לבני לשאלה שנשאלה במסיבת העיתונאים בהשקת המצע הסביבתי של "התנועה". : " סוף סוף יש לידי במפלגה מישהו שמבין ויכול לענות בנושאים האלה" ענתה והעביר את זכות הדיבור לאלון טל לענות. תמצית כל האיחוד והסיבה. לבני לא ירוקה אבל התנועה הירוקה שם בשביל לעשות את העבודה .

 1. עמוס
  דצמבר 23, 2012 ב- 8:19 am

  מיכאל, איך אתה מצפה שנשכנע מישהו להצביע למפלגה שאנחנו לא מתכוונים להצביע לה בעצמנו?
  נכון – היא מציעה מינוף גדול לכח שלנו בנושאים סביבתיים, ואם אכן הדברים יתקיימו כפי שהוצהרו התנועה שלה עוד עשויה להיות הכח הסביבתי המשמעותי בכנסת, גם אם ייכנסו 7-8 ח"כים מטעמה. כרגע לא עושה רושם שהסיכוי של אלון טל להיות ח"כ ריאליים, אבל כפי שראינו בפעם הקודמת יכולים להיות שינויים משמעותיים ברגע האחרון.
  אם אכן כך יקרה יהיה די משעשע לראות ח"כים מקדמים בוועדות דברים שאינם מבינים בהם ואינם מאמינים בהם. בפועל – קשה שלא לחשוש שזו תמונה אופטימית מדי. אין לי כח לחפש את הנתונים, אבל בטוח שיש כאן מישהו שזוכר כיצד הצביעו לבני ושאר יוצאי קדימה בנושא חוק ששינסקי (בגרסתו המרוככת) ובנושאים סביבתיים אחרים. אאל"ט הירוקים של חיפה לא זוכרים את כהונתו של מצנע כעידן ירוק במיוחד. בפועל – קשה לי לדמיין השפעה משמעותית מאד של התנועה הירוקה על חקיקה סביבתית בלי שיהיו לה חברי כנסת. הלוואי ואתבדה.

  מלבד זאת – לומר שהנושא המדיני "בוער בעצמותיה" של לבני נראה לי קצת מרחיק לכת. להזכירך, היא התנגדה לשחרור גלעד שליט (שלא לדבר על כך שהממשלה בה היתה חברה נכשלה במשימה הזו לאורך כל שנות כהונתה, משום שסירבה לעשות את הצעד הברור מאליו) ורק לפני חודש דרשה כניסה קרקעית לעזה. גם כאן – הלוואי ואתבדה ותצליח לעשות יותר בקדנציה הקרובה לקידום הסדר מדיני.

 2. יואב
  דצמבר 23, 2012 ב- 8:52 am

  אני שב לכאן ומזכיר שכל החבירה עם לבני, והשימוש בסמלי התנועה הירוקה, נעשה בחוסר סמכות מאחר ולא קיבל את אישור הועידה. עצוב לראות שבמקום לכנס בהקדם האפשרי את הועידה – שתדחה או תאשר בדיעבד את הצעד הזה – אלון טל וחבריו להנהגה ולהנהלה עושים בתנועה הירוקה ובסמליה כבשלהם.

 3. דצמבר 23, 2012 ב- 9:47 am

  יואב, קרא שוב את הפוסט שלי (אחד אחורה, "יותר ארוך או יותר ירוק"). אני חושב שמה שיש לנו כאן זה הרע במיעוטו.

  מעבר לזה, לפי התקנון, ועידה היא רק כינוס של רבע מציבור המתפקדים. לתנועה הירוקה יש 1200, ובועידה היו 101 איש ואשה, אז אם אתה רוצה ללכת לפי תקנון יבש, ההצבעה שם לא היתה בעלת תוקף רשמי ממילא. החבירה נעשתה באישור ההנהגה, ואם זה לא היה קורה, המפלגה כבר היתה מתפרקת כי כל מה שהיה נותר זה הריבים הפנימיים, שעכשיו מקבלים פרופורציות יותר הגיוניות.

  אני מציע לך לשים בצד רגשות ולהריץ בראש סצנאריו מה היה קורה אם לא היינו חוברים ללבני ותבין איפה היינו יכולים להיות עכשיו. נסה להיות אופטימי גם ולחשוב איפה אנחנו יכולים להיות עוד כמה שנים בבחירות הבאות (אני כבר לא מעיז להגיד עוד 4 שנים כי כאן זה ישראל). בפברואר תהיה ועידה טריה, התפקדות מחדש (שאני מאמין שיהיו בו הרבה פחות אנשים) ואפשר יהיה להעביר החלטות ואפילו מהפכניות. אם אתה חושב שצריך להדיח את אלון – תעלה את זה. אחרים חושבים שיש גורמים אחרים שצריך להדיח, ועל אי סדרים אמיתיים וחמורים בהרבה.

  • יואב
   דצמבר 24, 2012 ב- 6:44 am

   אפשר להגיד הרבה דברים, אבל ועידה צריכה להיות עכשיו, לא בפברואר. הועידה צריכה להחליט עכשיו אם היא תומכת או דוחה את המהלך הזה. לקיים ועידה אחרי שמי שהחליט על דעת עצמו וחבריו על המהלך הזה כבר נמצא אחרי הבחירות, זו חוכמה קטנה מאוד.

   • דצמבר 24, 2012 ב- 10:45 am

    כינוס ועידה עכשיו ישתק לשבוע את הנהלת המפלגה, יפגע בקמפיין, וספק אם יהיה לך את הקוורום לעשות משהו דראסטי. אני מציע לך לפחות להגיע למפגש עם ההנהגה או להרים לאחד מהם טלפון לדון בזה אישית כדי להבין כמה זה לא מעשי. החבירה ללבני היא כרגע קרש הצלה למפלגה שעלול להפוך לקרש קפיצה (איך אני אוהב לערבב דימויים!). כמוך אני לא חושב שזו החבירה האופטימלית אבל זו היתה האופציה היחידה שנפתחה בפנינו.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: