ראשי > בחירות 2013 > להיות או לחדול. מאת ברוך אורן

להיות או לחדול. מאת ברוך אורן

עד כמה שזה נשמע דרמטי, הערב נחליט ביחד על קבורתה של התנועה הירוקה. ככה לפחות זה נראה מרחוק.

יש לנו כמה החלטות אמיצות על השולחן, אבל אין בהנהגה שלנו אפילו לא אמיץה אחתד שתוציא את הערמונים מהאש. אז אנחנו באים לעשות את זה מהצד.

על השולחן הערב מונחת ההתאבדות הפוליטית של התנועה הירוקה. כן לרוץ עם לבני או לא – ובכן, זהו ניסוח השאלה על דרך הספין. השאלה האמיתית היא האם יש לנו את הכח להציג אלטרנטיבה שפויה למה שקורה בביצה הפוליטית. אלטרנטיבה של דמוקרטיה ירוקה, חדשנית,ישירה, מהפכנית, ירוק עם חברתי, משהו אחר, חדש. זו השאלה המעניינת היחידה.

האופציה היחידה היא להחליט היום לשנות את הזהות של המפלגה. במקום להיות עוד אחת מ-3 מפלגות שמדברות ירוק מחוץ לכנסת, להפוך להיות המפלגה הראשונה שמדברת על ירוק, חברתי, ישיר.

מה הזהות שלנו היום? ראו את תוצאות הפריימריז. אין ממש תוצאות מיום שישי. אולי התוצאה היחידה מהפריימריז ביום שישי היא שראינו כולנו שגם עם פריימריז של 1000 איש אנחנו לא מסוגלים להתמודד באופן שמציג דוגמא לדמוקרטיה ירוקה חדשנית שקופה וישירה.

צירפתי הצעת החלטה בנושא. בתקנון של המפלגה, אפשרי להוסיף נושא לסדר היום אם רבע מהנוכחים יסכימו לצרף אותו לסדר היום. אני מבקש את תמיכתכם בנושא המתואר ובהחלטה הבאה:

"התנועה הירוקה תפעיל תוך 30 יום מערכת לדיון והצבעה דרך האינטרנט בין חברי המפלגה. הנהגת המפלגה והמוסדות בה, יהיו מחוייבים להעלות כל נושא שנידון בהם, באופן מיידי, למערכת הדיון וההצבעה. החלטות ההנהגה והמוסדות יתקבלו בהתאם לקיים בתקנון המפלגה, תוך היוועצות בתוצאות ההצבעה ובדיונים שהתקיימו במערכת ההצבעה האינטרנטית."

עוד הערה קטנה על לבני.
לבני לא משנה שום דבר. לבני לא פראיירית, והיא לא תשכב על גדר התיל בשבילנו. היא רוצה אותנו כי אנחנו יכולים להביא לה קולות. ואם אין לנו אמונה ביכולת להביא מנדטים – היא גם לא צריכה אותנו, ובגלל זה גם לא ראינו עדיין הסכם. היא תמרח אותנו עד הדקה ה90.

 1. דצמבר 5, 2012 ב- 5:33 pm

  בדיוק ככה , אני באמת גאה להיות חבר שלך , אתה מביא את הדברים בצורה הברורה והנכונה ביותר

 2. דצמבר 5, 2012 ב- 6:02 pm

  הספידו אותנו גם אחרי הבחירות הקודמות ואנחנו כאן. אנחנו נישאר כאן כי אין ברירה. אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילנו.

 3. דצמבר 6, 2012 ב- 12:58 pm

  אני שמח שגם בלי ההתנסחות העגומה שלך המצב ניצל והתייצבנו על יושרה ולא על פרגמטיות ותרנית מדי 🙂

 4. עמוס
  דצמבר 6, 2012 ב- 11:06 pm

  עירא, מסתבר שהוא לא ניצל וברוך צדק. התנועה הירקוקה ביצעה התאבדות קולקטיבית; הדבר היחיד שלא ברור לי כאן הוא מתי בוצעה ההתאבדות – אולי היא בעצם קרתה לפני מספר חודשים, ומאז חזינו בפאנטום שהוליך את כולנו שולל. לא ראיתי בזמן את המייל של מיכאל ואני גן לא יודע איך הייתי מצביע אילו הייתי רואה אותו. כרגע ראיתי באתרי החדשות שהתנועה לא הגישה את מועמדותה לכנסת. האתר של התנועה לא עולה. טריפ של ארבע שנים נגמר כרגע. לתינוק מהבחירות הקודמות כבר לא יהיה עתיד ירוק יותר. עצוב.

 1. דצמבר 7, 2012 ב- 5:17 pm

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: