ראשי > דעות > עימות סתיו שפיר – מירי רגב. המנצחת – התנועה הירוקה

עימות סתיו שפיר – מירי רגב. המנצחת – התנועה הירוקה

כבר ראיתם את העימות הטלוויזיוני בין חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד לבין סתיו שפיר, הכוכבת החדשה שרצה בפריימריז של העבודה ?

ובכן, בן היתר, מירי רגב מזכירה את פרויקט שיקום השכונות של הליכוד. היא אומנם שכחה להזכיר שממשלות מפא"י יצרו את שכונות אלה אך סתיו שפיר לא השכילה להחזיר תשובה אלא רק סיסמאות על שיטתה הכלכלית של מפלגת הליכוד שנכשלה. אכן כשלה ובגדול.

הקפיטליזם וניאו ליברל בצורת מפלגת המרכז החדשה

 "קדימה" היו אלה שסגרו את הגולל על פרויקט שיקום השכונות ע"י מאיר שיטרית ואהוד אולמרט. הפרויקט עצמו נחל כישלון והופיע בדוח מבקר המדינה בשנת 2003

הסיבות הן רבות אך שורשן מגיע תמיד לשיטות הכלכלה המיושנות. שעל פיהן היה שווה יותר לתת לשכונות להירקב ולהיחרב ולהשקיע את מיטב המאמצים בבניה של פרויקטים חדשים ונוצצים. כל זאת כמובן גם בזמן היות הליכוד והעבודה בשלטון.

ובכן? מי כאן החברתי ?

התנועה הירוקה.

כבר בימי המחאה החברתית הגישה מספר ניירות עמדה בנושא, חלקן לועדת טרכטנברג וחלקן לציבור הרחב במחאה ואפילו במרחב הווירטואלי עם אפשרות להציע הצעות ולשדרג את המסמכים באופן שקוף ופתוח.

בן היתר נכתב בנייר העמדה :
" למעלה מ-500 שכונות שנבנו ברחבי הארץ בין השנים 1950-1970 נזנחו עם השנים והפכו לשכונות עוני. פרויקט "התחדשות עירונית" אשר היה אמור להביא לשיקום שכונות אלה על ידי ציפוף הבניה בהן באמצעות השוק הפרטי בלבד, נכשל. התנועה הירוקה קוראת לתוכנית ארצית חדשה לחיזוק שכונות וותיקות כפתרון הכרחי למצוקת דיור . העצמת שכונות אלו על ידי השקעות במרחב הציבורי, חיזוקן בזוגות צעירים והתאמתן לצרכים העכשוויים, תאפשר להוסיף מאות אלפי יחידות דיור חדשות בזמן קצר במקומות בהם אנשים רוצים לחיות, מרכזי הערים. חיזוק זה ימנף את הישובים כך שיהוו את המנוע לצמיחה כלכלית של מדינת ישראל"

ובכן: התחדשות אורבנית, ניהול נכון של המרחב הציבורי, התנהלות מקיימת של משרד הבינוי, התנגדות לפרבור, קידום תח"צ ועוד הם כלים הכרחיים בתיקון העוולות החברתיות שנעשה עם השנים ע"י המפלגות הממסד הישן. ורק ע"י הכנסת התנועה הירוקה לכנסת נוכל לפתור אותן

אז אולי עדיין קשה לנו לקבל דקות מסך כי אין לנו כוכבים כמו סתיו שפיר שרכבו על המחאה. אבל יש לנו הרבה יותר מזה. יש לנו פתרונות

  1. עמוס
    אוקטובר 22, 2012 ב- 12:54 am

    אני לא חושב שסתיו שפיר "רכבה על המחאה" – היא בעיני אשה מרשימה בעלת סדר יום שהצליחה גם להוביל אחריה את המחאה. היא הגיעה למסקנה הנכונה שלמחאה דרושים גם אנשים במוקדי קבלת החלטות – חבל רק שהיא בחרה לעשות במסגרת מפלגת העבודה; אבל אם כבר כמה מקומות בכל מקרה יתבזבזו על המפלגה הזו (שבכל זאת עדיפה על רבות מהאחרות) – עדיף שסתיו שפיר תאייש אחד מהם.
    על מירי רגב אין מה להגיד. עושה עצמה חברתית ובדרך מנאצת את כל העולם ואשתו; "מייעצת" לשפיר לדבוק באמת ובעצמה רחוקה ממנה.

  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: