ראשי > בחירות 2013 > בחירות 2013 – התנועה הירוקה מתחילה את המסע לכנסת

בחירות 2013 – התנועה הירוקה מתחילה את המסע לכנסת

 

שלשום התבשרנו כי ראש ממשלת ישראל הכריז (שוב) על הקדמת הבחירות – ובינואר הקרוב תלך מדינת ישראל לבחור כנסת חדשה. קרוב ל-4 שנים חיכינו כולנו בציפייה להזדמנות זו. כעת, זהו הזמן שלכם, שלנו, של כולנו – להתעורר ולהגשים את החזון המשותף שלנו וליצור מציאות חדשה, טובה יותר בישראל. עלינו להכניס את נציגי מפלגת "התנועה הירוקה" לכנסת הבאה.

נסיבות המחאה החברתית וההבנה האזרחית שבאה בעקבותיה – כיצד עובדת השיטה במדינת ישראל, מי נפגע ממנה, ובעיקר – מי יפגע ממנה בעתיד – קיבלו התייחסות נרחבת במצע התנועה הירוקה עוד ב-2008, אשר חזה והציע פתרונות ארוכי טווח למצב הנוכחי. ההתפתחויות והתהפוכות שעברו על החברה והכלכלה הישראלית בשנתיים האחרונות הוכיחו לכולם את הצורך בחזון התנועה הירוקה, בפתרונות הקיימים בו, ובאנשים העומדים מאחורי החזון הזה. במקביל, הוכיחו אלו כי למרות פעילות רבה מצד שר סביר יחסית להגנת הסביבה, החריפו הבעיות הסביבתיות בישראל באופן ניכר, כתוצאה מהיעדר כוח פוליטי שייצג את האינטרס הסביבתי הלאומי.

לאורך השנים האחרונות המשכנו לעבוד בהתנדבות מלאה על-מנת להגשים את תפישת העולם הזו, ומתוך רצון אמיתי לתקן – מנענו מינוי של רמטכ"ל שבז לשלטון החוק, בנינו תכנית כלכלית לצמיחה ירוקה במשק, נלחמנו לטיהור הפצצה המתקתקת במפרץ חיפה, פעלנו לקידום תכנון מחדש של מערך התחבורה בישראל ושיפור התחבורה הציבורית, קראנו לחשיבה מחדש על משק האנרגיה הישראלי. פעלנו לשמירה על החופים, לעצירת הרפורמה בתכנון ובבנייה, למניעת הפרטת הגנים הלאומיים ולעצירת הרחבת מפעלי תעשיה מזהמים ומכירת משאבי טבע לבעלי הון. קידמנו ייצוג שווה לנשים בפוליטיקה, תמכנו במאבק נגד הדרת נשים ובמהפכה החברתית- כלכלית, ותמכנו באינספור מאבקים מקומיים ראויים.

 ביום ה' הקרוב, 18.10, בשעה 17:00 נקיים כנס פעילים ראשון לקראת הבחירות בסמינר הקיבוצים בתל-אביב. בכנס נציג את מתווה העבודה לחודשים הקרובים, נתארגן בצוותי עבודה לפי אזורים ולפי נושאים, נדון ביחד על אפשרויות, נחדד מסרים, ונצא לדרך בקול תרועה.לפרטים נוספים, עקבו אחר אתר המפלגה ואחר עמוד הפייסבוק של האירוע

 למרות ההתרעה הקצרה, אנא עשו כל מאמץ להגיע. בכוחות משותפים נביא את השינוי.

ב-3 החודשים הקרובים אנו יוצאים לדרך חדשה, אשר בסופה תהיה התנועה הירוקה לחיל החלוץ של הפוליטיקה הישראלית החדשה בתוך הכנסת – עומדת על הרגלים האחוריות לשיקום כלל הנושאים היומיומיים המטרידים את האזרח בישראל, ואשר נזנחו בצד לאורך שנים של ממשלות שדאגו לכסא ולא לאזרח – כלכלה של אושר ולא של עושר, מלחמה בקשרי הון-שלטון, הגנה על משאבי הטבע הציבוריים, שיקום מערכת הבריאות הישראלית, מהפכה במערך התחבורה הציבורית בישראל, שמירה על סביבה נקייה, ובעיקר – מחויבות אמיתית, דמוקרטית וישירה לאזרח ולבוחר לשרת את צרכיו ורצונותיו.

בימים אלו אנו עובדים במרץ על קמפיין הבחירות המתקרב. 3 מטות עבודה חדשים יפתחו בימים הקרובים בתל-אביב, ירושלים וחיפה. אנו שמחים לשמוע על עניין רב בשיתוף פעולה מצד שלל שותפים פוטנציאליים והתחלנו בשורה של התייעצויות לקראת הצגתן לפני ועידת המפלגה. לאורך החודשים הקרובים נזדקק לעזרתכם על-מנת להפיץ את בשורת התנועה הירוקה. בשטח, באינטרנט, ברשתות החברתיות, בסלון עם החברים ובחוצות הרחוב.

 

כעת מגיע תורכם לקום ולהכריז בקול גדול – אני מצביע לתנועה הירוקה – לשכנע את החברים והמשפחה, ולהצטרף לכוחות שכבר פועלים בשטח.

 

התנועה הירוקה מתבססת על תרומות הפעילים והציבור הרחב ולא על כספי בעלי הון.

ניתן לתרום עד 2300 ש"ח באתר מאובטח. כל סכום, קטן כגדול, יסייע למטרה המשותפת שלנו.

 

רוצים לעזור ?

צריכים את עזרתכם במגוון תחומים, מהשטח או מהבית, מצפון ועד דרום, צעירים ומבוגרים, בכל תחום עניין או כמות שעות בשבוע. אנא מלאו את טופס ההתנדבות.

 ביום ה' הקרוב, 18.10, בשעה 17:00 נקיים כנס פעילים ראשון לקראת הבחירות בסמינר הקיבוצים בתל-אביב. בכנס נציג את מתווה העבודה לחודשים הקרובים, נתארגן בצוותי עבודה לפי אזורים ולפי נושאים, נדון ביחד על אפשרויות, נחדד מסרים, ונצא לדרך בקול תרועה.לפרטים נוספים, עקבו אחר אתר המפלגה ואחר עמוד הפייסבוק של האירוע

 למרות ההתרעה הקצרה, אנא עשו כל מאמץ להגיע. בכוחות משותפים נביא את השינוי.

 

 

 

 1. עמוס
  אוקטובר 17, 2012 ב- 12:31 am

  אני עדיין לא יודע אם אגיע או לא, אבל אם כן – אשמח להציע טרמפ מירושלים ובחזרה. מי שרוצה יצטרך להגיע לגבעת שאול בסביבות 16:30.

  עמוס
  amosc@013.net

 2. עמוס
  אוקטובר 17, 2012 ב- 9:11 am

  נכון לעכשיו – רוב הסיכויים שאני בא. תודה לאיריס מטבעון על השכנועים לעשות את המאמץ.
  ההצעה לטרמפ בעינה.
  מתנצל מראש אבל מן הסתם לא אגיע ב-17 אלא רק לקראת 18 (תלוי בתנועה ובפקקים).

  עמוס

 3. עודד
  אוקטובר 17, 2012 ב- 4:46 pm

  שלום.
  אשמח לטרמפ לפגישה מעמק חפר.
  עודד 052-5670045
  תודה

 4. אוקטובר 17, 2012 ב- 6:17 pm

  לצערי הרב יש לי התחייבות משפחתית קודמת. אני מקווה שעיקרי הדברים יהיו זמינים ברשת, לצפיה וקריאה. בונה עליכם 🙂

 5. דן לוינסון
  אוקטובר 19, 2012 ב- 8:17 am

  בבחירות הקודמות התנדבתי בקלפי בחדרה,
  הפעם אני משוכנע שצריך להצטרף לשלי יחימוביץ'.
  פערים חברתיים יוצרים סביבה לא מקיימת,
  וסוף-סוף יש לנו סוציאל-דמוקרטית עם רקורד מוכח של עשייה והישגים.
  יש בי אלרגיה קלה למפלגת העבודה, אבל כשיחימוביץ' מובילה
  עם כיוון מובהק – אני איתה.
  דן לוינסון

  • אוקטובר 19, 2012 ב- 9:10 am

   דן, יש לי כמה דברים לענות על זה.

   1. נכון, השמאל מפוצל מאוד, וחבל להוריד את הסיכוי לקואליציה חזקה.
   2. מצד שני לירוקה יש אלטרנטיבה כלכלית שאיננה קפיטליזם ואיננה בדיוק סוציאל-דמוקרטיה, וזה קול רציונאלי ומבוסס מדע שאסור להתעלם ממנו.

   באידאל, הייתי רוצה שכל המרכז-שמאל, מהירוקה ועד בל"ד יתאחדו ל"ברית חברתית" וייצרו מעין "קואליציה מראש" בדמות המפלגה הדמוקרטית האמריקנית, שהם למעשה גוש מאוד רחב של דעות, אבל מהכירותי עם החומר, בישראל זה לא יקרה. נשאר להתמקד בשאלה הפשוטה, האם לרוץ ברשימה משותפת עם העבודה? והתשובה לזה היא כמובן "קודם כל נראה כמה מנדטים אנחנו שווים". בשביל זה צריך לקדם את הירוקה. זה מצב של ניצחון-ניצחון. אם אנחנו חזקים עצמאית, אז תהיה לנו דריסת רגל ירוקה בכנסת ברשימה לבד. אבל אם המספרים האלו טובים, אז גם יש לנו מקום לבקש מיקום יותר גבוה ברשימה משותפת במקרה והעבודה תרצה לשקול איתנו שיתוף פעולה.

   במילים פשוטות, לשלי אני לא דואג. יש לה צבא מעריצים, יש לה עכשיו שחקני חיזוק סלבים, יש לה פעילי שטח. היא תקח את המנדטים שלה כך או ככה. מה שצריך עכשיו לעשות זה לעזור לירוקה להיות מרכיב חשוב בקואליציה שלה, או מגנט קולות שמצדיק ריצה ברשימה משותפת. אני חושב שהירוקה יכולה להציג רשימת שחקני חיזוק נחשקת לעבודה אז צריך לקדם את המפלגה.

 6. אורי
  אוקטובר 21, 2012 ב- 8:09 am

  דן ועירא,

  אסור גם לשכוח לשלי יחימוביץ נבחרה בעזרתו של עופר עייני ואף של מספר בעלי הון. שלי יחימוביץ ומפלגת העבודה הם עדיין שופרם של ההסתדרות ושל גופים אחרים כמו הקיבוצים והמועצות האיזוריות.
  ככזו, לא ניתן ממנה לערוך שינויים מבניים בכלכלה כמו מעבר להעסקה ישירה מלאה כי הדובר נוגד את האינטרסים המיידיים של הועדים הגדולים בהסתדרות.
  כמו כן עידוד עיור, מניעת פרבור, חלוקה מחדש של שטחי שיפוט כך שערים מוחלשות קבלו ארוננה על מפעלים קרובים אליהם במקום מועצות איזוריות, כל אלה מנוגדים לאינטרס המיידי של עסקני ההתיישבות (שהיתה) עובדת.
  יחימוביץ' היא הרבה כוונות טובות בתוך מסגרת אנכרוניסטית שלא מסוגלת להביא שינוי אמיתי שורשי כפי שאנחנו מקווים להביא בטווח הארוך.

  ועוד דבר קטן עירא, בל"ד היא מפלגה לאומנית. היא האיחוד הלאומי של הערבים. היא לא שמאל בשום קנה מידה. גם לערבים בישראל יש שמאל ימין ודתיים. חד"ש זה הדבר היחידי שאפשר לכנות שמאל מבין המפלגות הערביות.

  • אוקטובר 21, 2012 ב- 8:16 am

   אני מודע לחלוטין לצדדים השליליים במה שמייצגת שלי, אבל אני לא רואה כרגע מלבדה מישהו אחר עם סיכוי להרכיב קואליציה יותר שמאלית מזו של נתניהו. ככה זה בפוליטיקה, צריך כל הזמן לסתום נחיר אחד לפחות ולשתף פעולה עם אנשים שאתה לא 100% מסכים עם דרכם או מטרותיהם.

   • אורי
    אוקטובר 21, 2012 ב- 11:27 am

    לא התכוונתי לפסול אותה בכנסת. אני חושב שהיא עושה עבודה מבורכת. אני חושב שחשוב שיהיו מפלגות שמייצגות את ארגוני העובדים הגדולים. אני רק ממש חושב שזה לא במקום תנועה ירוקה. גם אם יהיו המון "ירוקים" בעבודה.
    בקיצור אנחנו חושבים זהה רק רציתי לחדד לטובת דן לוינסון ואחרים

 7. עמיהוד נאור
  אוקטובר 26, 2012 ב- 1:23 am

  ערב ליום טוב , השישי בשבוע , קיוויתי כי בסוף הכתוב יהיו שמות פעילים ואנשי הנהגה !!! לא מצאתי !!!
  מי בתנועה הירוקה ?

 8. עמוס
  אוקטובר 26, 2012 ב- 10:14 pm

  מיכאל, לא נעים לשאול אבל אתה בטוח שהדף בקישור ששמת מעודכן?

 9. עמוס
  אוקטובר 29, 2012 ב- 10:50 pm

  שנראה לי שזה לא מעודכן. אבי דבוש לא נבחר להנהגה? אלון טל (לפי ויקיפדיה) בן 52 וערן בן 46 – נראה לי שהדף הזה עודכן לאחרונה לפני למעלה משנה, אבל ייתכן ואני טועה 0 בגלל זה שאלתי.

 10. אוקטובר 30, 2012 ב- 12:25 am

  אבי דבוש פרש מההנהגה לפני חודשיים בערך. ( הוא עדיין במפלגה ופעיל מאוד אך לא בהנהגה ) הגילאים אך לא עודכנו

  • אוקטובר 30, 2012 ב- 1:55 pm

   ומה לגבי פורשי הירוקים שהצטרפו אלינו? הם לא ברשימה? בבחירות הקודמות הוצגו 15 השמות שבראש הרשימה, אני חושב שיש מקום להראות גם הפעם במי מדובר.

 11. עמוס
  אוקטובר 30, 2012 ב- 8:23 am

  תודה. אם כך זה יותר מעודכן משחשבתי (ומסתבר שגם יותר מעודכן ממני 🙂

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: