ראשי > Uncategorized > מנהיג/ה, מה את/ה עשית בשביל המפלגה ?

מנהיג/ה, מה את/ה עשית בשביל המפלגה ?

שלום חברים, מה שאני הולך לכתוב, שוב הולך לעצבן כמה אנשים. אבל אני מקווה שאותו אפקט שיצר הפוסט הקדם שלי יעורר גם זה (אנחנו עדיין רחוקים מהיעד הכלכלי אבל רואים שיש תזוזה ). בנוסף להתעוררות שאני מנסה ליצור, אם הפוסט הזה לא ייכתב ויופץ, רק מי שיגיע לוועידה ביום שישי יקבל את התמונה המלאה.

 בתמונה שלנו, יש את המפלגה שלנו, יש את המחאה, יש את ההתקדמות, הסיפור, האופק ויש את הדמויות. אחד העקרונות עליהן בנינו את המפלגה הוא עקרון השקיפות. בעזרת עקרון זה רצינו תמיד להיות בסוד העניינים של המתרחש במפלגה, בכל חלק וצוות בה עד כמה שניתן. ניתן לומר שבגדול די עשינו זאת. את פרוטוקולי ישיבות המזכירות וההנהגה ניתן לקרוא באתר. חדשות אנחנו מקבלים בידיעון "ירוק בתנועה" ואת שאר הדברים אנחנו שומעים וועידה.

 בוועידה הקרובה הפעילים יעלו שאילתא על פעילותם והישגיהם של חברי ההנהגה, הלו הם הדמיות המרכזיות בתמונה שלנו. לי אישית נראה כי זה נושא מאוד חשוב שכולם רוצים לשמוע אך לא הרבה ייקחו חלק בדיון מאחר ולא ידעו על השאילה הנ"ל וכי חשבו שהועידה הקרובה הולכת לעסוק אך ורק בענייני מנהלה והדיון המדיני שהרבה חברים מעדיפים להימנע ממנו.

את השאילתא ניתן לראות כאן: שאילתא בנושא תפקוד ההנהגה

ובכן מדוע השאילתה עולה לדיון? מלבד השקיפות כמובן . ישנם חברי מפלגה שרואים את התקדמות המפלגה, את העבודה המועלה של המטה, ואת העבודה הקשה של צוותי העבודה השונים ומצד שני, לא מרגישים שההנהגה מצליחה להשתמש בהישגים אלה, להרים את המפלגה מספיק ולצבור הישגים של ממש וזאת במיוחד בימים אלה שהעם מחפש את מה שיש לתנועה לומר ולהציע, יותר מכל מפלגה אחרת. בן הסיבות לכך, הוזכרו במיוחד חוסר המיתוג של חברי ההנהגה בכובע המפלגה בחשיפה תקשורתית וציבורית הרבה שלהם, חוסר ההצלחה של ההנהגה להביא מסה קריטית של תרומות ותומכים חדשים וכו'.

בנוסף אספר כי יש ניסיון בהנהגה לפתור את העניין בעזרת מסמך שירכז את חובותיהם של כל חברי וחברות ההנהגה. המסמך אמור לתת אינדיקציה לרמת הפעילות של חבר ההנהגה ובמידה והיא איננה מספקת, תהיה זו עילה להפסק כהונה, השהייה או משהו בסגנון. מסמך מפורט נכתב ע"י יו"ר התנועה רחלי ונקרא "האמנה" נשלח לכל חברי ההנהגה בבקשה לחתום אליו. מספר לא מבוטל של חברי הנהגה היו לא מרוצים בלשון המעטה מן המסמך וסירבו להתחייב למשימות או לחתום על המסמך. נכון לדקות ספורות לפני פרסום הפוסט, מקור בכיר מוסר לי כי מסתמן שההנהגה תתחייב בועידה על הסעיפים של האמנה, יש הסכמה עקרונית להתחייב בפני הועידה על הגברת המחויבות, ויותר מכך על תוספת לפעילות ולקיחת אחריות על תחומים.

בכל מקרה אציין, שאני רואה את חברי ההנהגה משתפרים פלאים, בהשוואה למה שהיה לאחר הבחירות. תרצו או לא תרצו, זאת העובדה. התנועה אכן מתחזקת למרות שרוב העבודה עדיין מגיעה מאתם אנשים בהנהגה, במטה ובמזכירות. אני רוצה להזכיר לכם שהועידה בחרה אותם/ן כדי שיעמדו בראש ויובילו וזה מה שאנחנו מבקשים כרגע. שיתנו לנו יותר כוח, שיחזקו את שורתנו, יסחפו אנשים ונשים ונוער להצטרף,  וגם לא פחות חשוב, ימלאו את קופת מפלגתנו הריקה. כדי שבבחירות הבאות נוכל להכניס אותם ואותן לכנסת, למועצות המקומיות, לעיריות, לועדות ולכל מקום שירגשו ששם הם/ן יכולים לעשות את השינוי הגדול ביותר בשביל כולנו.

אם חברי ההנהגה מרגישים שלא הם/ן אלה שיעמדו בחוד הרשימה לכנסת ואין העבודה הקשה עכשיו תשפיע על מיקומם/ן ברשימה. אני אומר כי הנהגת התנועה הירוקה כרגע לתוך תודעת הציבור ולתוך עוצמה חדשה, היא למעשה הקמפיין הכי חזק לפריימריז. מי שלא יכול/ה להניע את המפלגה עכשיו, כנראה שלא תו/יוכל לעשות זאת גם בבחירות הגדולות עצמן ומי שכן ת/יצליח במשימתו ויבנה את המפלגה עכשיו יהיה מוסמך/ת עם קבלות גם להוביל אותה לכנסת.

בכל מקרה, אני מבקש מכל מי שאוהב את התנועה הירוקה ומאמין בדרכה להתגייס למצוא פתרון לבעיה. זה מתחיל בדיון כאן ונמשך בלהגיע לוועידה עצמה ולהשמיע את הקול ועד למצב שבו נוכל כולנו לומר שאנחנו בטוחים שנבחרנו עושים ויעשו כל מה שאפשר למען המטרה המשותפת. אם לא נשקיע כולנו ביחד בעוצמה, החזון הזה של נציגות ירוקה בכנסת פשוט לא יתממש. וחבל כי אנחנו רגל אחת בפנים. או שש רגליים, תלוי עם איזה סוקר אתם מדברים.

מודעות פרסומת
:קטגוריותUncategorized
 1. נעמה כץ
  ינואר 5, 2012 ב- 4:58 pm

  אני מצטערת אבל מנהיגות לא נבנית באמצעים בירוקרטיים. אין שום טעם, וזה אפילו פוגע במטרה להציק לחברי ההנהגה עד שכל מה שהם ירצו זה לפנות את כסאם, שהם יושבים עליו בהתנדבות.
  אולי, לאחר שנה וחצי של ניסויים ב-להיות מפלגה שלא בתקופת בחירות, צריך לחשוב על מודל אחר, ולא לאנוס את המפה לשטח.

 2. נעמה כץ
  ינואר 5, 2012 ב- 4:59 pm

  וגם – בחרנו באחת הועידות האחרונות לכוון למועצות המקומיות – זו מטרה בת השגה יותר, וחשובה לא פחות. לי חשוב יותר להתחיל להתכוונן לשם, ולא לפנטז על ה"הנהגה החזקה" שתבוא להציל אותנו מעצמנו.

 3. אורי אפלבוים
  ינואר 5, 2012 ב- 7:31 pm

  מסכים עם נעמה. בכלל אני לא מבין מקום של מי תופסים האנשים בהנהגה. איפה הם עשרות האנשים שרוצים להחליף אותם בכדי לזכות בכל המנעמים של חברות בהנהגת המפלגה. זה לא תפקיד עם המון פריוילגיות. כל פעיל שרוצה לעשות למען התנועה הזו יכול לעשות זאת. הוא לא צריך להיות חבר הנהגה בשביל זה. כל הכבוד לכל מי שלקח על עצמו להיות בהנהגת המפלגה. עם זאת, אני מקווה שכולכם תצליחו לעשות יותר למען הצלחתה. ללא איומים וללא תנאים. אני מקווה שבבחירות הבאות להנהגה יהיו עשרות מועמדים ואז ברור כי מי שלא פעל בצורה טובה בקדנציה הנוכחית לא יבחר לבאה. עד אז אין מה לשבור את הכלים ואין סיבה לאיים בהדחה.

  נעמה, כנווט חוד בסדיר ובמילואים רציתי להדגיש שהביטוי המקובל הוא לאנוס את השטח ולא לאנוס את המפה. מתוך נסיון 🙂

 4. נעמה כץ
  ינואר 5, 2012 ב- 11:35 pm

  נכון!!!!
  (על החתום,קצב)
  🙂

 5. אורי אפלבוים
  ינואר 6, 2012 ב- 11:50 pm

  את כותבת את זה בתור נשיאה לשעבר?

  • נעמה כץ
   ינואר 6, 2012 ב- 11:58 pm

   בדיוק. זו גם הזדמנות להתנצל שלא יכולתי להגיע לועידה. זה לא היה מתוכנן.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: