ראשי > פעילות > למה לא רואים את התנועה הירוקה בהפגנות. הכנות להפגנת המיליון

למה לא רואים את התנועה הירוקה בהפגנות. הכנות להפגנת המיליון

אז זהו. שבהפגנות חשובות ורלוונטיות אנחנו תמיד נמצאים. אם המטה מארגן דבוקה אז יש מספר מצומצם של אנשים בדבוקה ותמיד יש את אלה שלא מצליחים למצוא אותנו מפוזרים בקהל. בהפגנה הראשונה של מאבק הדיור בתל אביב היינו דבוקה די גדולה הגענו אולי 20 איש עם חולצות התנועה. והנפנו את דגלי ישראל ופאלריגים של התנועה. כן, פאלריגים ההם מימיה הראשונים של התנועה. עוד לפני הבחירות. אלה שתפקידם היה להיות על מרפסות ולא בהפגנות. בכל מקרה, אחרי ההפגנה המון חברי התנועה שגם היו בהפגנה פנו עליי בפייסבוק ושאלו איך לא ראו אותנו אפילו ערן בן ימיני לא צלח להצטרף לדבוקה. חשוב מאוד שבהפגנות התנועה תעבוד על נראות טובה יותר. אני יודע שחלקכם עכשיו משננים את המנטרה של התנועה: "אבל אנחנו מפלגה ולא אן גי או, צריך לשנות את הסוויטצ ולחשוב כמו מפלגה ". אני אומר שזה בכלל לא נוגד. אנחנו רוצים להראות לציבור שאנחנו כאן, אנחנו הרבה, אנחנו מוערבים במחאה ובסדר היום הציבורי. באותה הפגנה אגב, אפילו הייתה התפקדות.

נחזור לעניין. אני פניתי לחגית המנכלית ובקשתי ממנה להזמין מספר דגלים עם לוגו התנועה להפגנות. שיהיו איכותיים וגם שנוכל להניף אותם בהפגנות בלי להפריע לאנשים שמאחורינו. כפי שקרה עם הפלריגים. אמרתי לה שאני מוכן לתרום לתנועה את הסכום שהדגלים יעלו. היא הזמינה 4 דגלים כאלו, וגם 3  באנרים גדולים ועוד שניים ענקיים, לשימוש בהפגנות הבאות. הדגלים עלו 480 ש"ח + מע"מ וסה"כ כל ההזמנה עלתה לנו יותר מ- 2200 ש"ח. אני שמתי את חלקי בתרומה ועכשיו אנחנו צריכים עוד עזרה לממן את שאר הציוד. כל מי שיכול לתרום משהו מוזמן  לעשות זאת כאן אונליין . התנועה לא נמצאת עכשיו במצב כלכלי טוב. יש המון הוצאות.

להפגת המיליון אנחנו חייבים להגיע מסודרים. יש צורך לחשוב על קונספט למיזם עם מסר. ביום שבת של ההפגנה אנחנו נפגשים כבר בצוהריים ( למי שיכול להגיע ) המיקום המדיוק יוכרז בקרוב. כרגע מדברים על יהודה הלוי פינת החשמונאים. נכין שלטים ביחד ונתארגן לקבוצות. קבוצה אחת צריכה לתפוס מיקום ברחבת המוזאון עם הבנאר הגדול שכנראה יונף עם בלונים והקבוצה השניה תצטרף לצעדה. על הארגון אחראי אמיר רוקמן. אני מתחייב לעזור בכל מה שצריך. כל מי שרוצה לעזור בארגון או בחשיבה על קונספט מוזמן כאן להתנדב או לנדב רעיונות

 

 

—- עדכון 27/8/11  —–

 

מאת אמיר רוקמן

שלום לכולם,
בשבת הבאה, יש לנו הזדמנות פז להראות לציבור שיש תמיכה לרעיונות של התנועה הירוקה, אם נצליח לצעוד כגוש ירוק אחד, נוכל גם לעבור את אחוז החסימה.
התוכנית:
1. מרתון טלפונים החל מיום ראשון (מלבדי יש עוד שני מתנדבים לנושא) על מנת להודיע לכמה שיותר חברי מפלגה בעבר ובהווה להגיע לנקודת מפגש בחולצות ירוקות. נקודת המפגש תהיה בצומת מרמורק- אבן גבירול בכניסה לסניף בנק הפועלים.
2. לחלק את כל הפעילים שיגיעו להפגנה לצוותים (צוות סיסמאות, נושאי שלטים, צוות גיוס פעילים, צוות מכירת חולצות). בנתיים אני וחגית מרכזים את כל הצוותים, כל מי שמוכן לרכז צוות, אנא דברו איתי.
3. להפיץ את הארוע (בתור פעילות תנועה הירוקה) באימייל ובפייסבוק לכמה שיותר אנשים- "צובעים את צעדת המיליון בירוק", אנחנו צריכים כמה שיותר אנשים, בחולצות ירוקות ביחד בהפגנה. 
4. ביום ההפגנה להתרכז מאחר הצהריים בנקודת המפגש, להכין שלטים, ולהראות בשטח. עם תחילת הצעדה, צועדים כגוש ירוק אחד.
לו"ז ליום ההפגנה:

התכנסות בנקודת המפגש החל מהשעה 15:00.
15:00-19:00- הכנות שלטים, הכנת סיסמאות, דיונים פוליטים, בירה.
19:00- תדרוך ראשי צוותים לקראת ההפגנה.
19:30- תדרוך כלל הצוותים- אני חושב שכל חברת הנהגה, חבר מזכירות, פעיל ואוהד צריך לקחת חלק באחד הצוותים הכדי שנצליח להראות כמו שצריך בהפגנה.
20:45- תחילת הצעידה.
במהלך ההפגנה נצעד יחד, כאשר צוות סיסמאות (בעזרת מגפון) "מסביר" לציבור מה הקשר בין התנועה הירוקה וצדק חברתי, נושאי השלטים צועדים עם כמה שיותר שלטים ודגלים.
לכל מי שרוצה או מוכן לעזור:
דרושים מתנדבים לטלפונים בשבוע הבא, מתנדבים לרכז צוותים ביום ההפגנה, מתנדבים לעזרה עם ציוד, רעיונות לגימיקים וכל דבר אחר שנראה לכם יעזור. אני משקיע את מרבית שבוע העבודה שלי בזה שבוע הבא, כל מי שמוכן לתרום מזמנו לעזור לי יבורך.
אנא עזרו בכל דרך שאתם יכולים להזמין כל מי שדורש גם צדק סביבתי להגיע לנקודת המפגש עם חולצה ירוקה (עדיף של התנועה) בשעה 20:45. בואו נצעיד את המפלגה לכיוון הכנסת!
נקודת המפגש ב3.9 בצומת הרחובות מרמורק אבן גבירול, בכניסה לבנק הפועלים, שעת תחילת הצעידה 20:45
אמיר
0544262187


מודעות פרסומת
 1. יריב ספקטור
  אוגוסט 24, 2011 ב- 7:06 am

  או , סוף סוף !

  אני אגיע מתי שתגידו ולאן שתגידו
  יש לי עדיין מדבקות וכרטיסי ביקור

  מניסיון,
  חשוב מאד שכל אחד יביא איתו בקבוק מים קטן

 2. רחלי תדהר קנר
  אוגוסט 24, 2011 ב- 12:50 pm

  אני כבר בהתרגשות…

 3. אוגוסט 24, 2011 ב- 1:45 pm

  חברים, התרומה שלכם מאוד מאוד חשובה לתנועה הירוקה. כל אחד יחשוב עם עצמו (או עם בן/בת הזוג) כמה הוא יכול לתרום ויקדיש את הסכום הראוי למטרה המשותפת שלנו. זו לא מתנה, זו לא נדבה, זו השקעה של כולנו בעתיד שלנו, של ילדינו ושל העם הזה. אם אתם מתלבטים צרו קשר 0507320994.

 4. אוגוסט 25, 2011 ב- 5:31 pm

  חברים יקרים. המטה הכריז על הפגנה גם בשבת הזאת. אני בעד לעשות פיילוט.

 5. אוגוסט 27, 2011 ב- 1:27 am

  שימו לב לעדכון. הוסף בפוסט עצמו !!!!

 6. לירן
  אוגוסט 27, 2011 ב- 8:49 pm

  הייתי שמח לראות את התנועה הירוקה צועדת תחת הסלוגן "העם יוצר צדק חברתי" – או סיסמה אחרת בסגנון.

  אסביר: עד כה המסר המרכזי היוצא מהמחאה מעמיד את העם במקום פאסיבי, תלותי, מאשים ומתנער מאחריות. "העם דורש צדק חברתי" (ושאר הרטוריקה הנוכחית של המחאה, שמתמקדת כמעט לחלוטין רק במה שהממשלה צריכה לעשות) היא סיסמת מאבק של המון מוחלש, שעומד מהצד, מצביע על השלטון ואומר ש*הם* צריכים לשנות את את זה וזה וזה. ניתן לראות זאת גם בדרישות שיוצאות מטעם המטה הראשי ברוטשילד, שמתרכזות רק בדרישה מהממשלה לשנות את דרכיה. ובעוד שחשוב שגם הממשלה תשנה כיוון ותנקוט בצעדים חיוביים, הגישה הזו מפספסת לחלוטין אמירה קריטית – ששינוי חברתי כשמו כן הוא, שינוי של החברה, למען החברה, ע"י החברה – שינוי שמתחיל מסולם הערכים האישי של כל יחיד ומיחסו לסביבתו (הן האנושית והן הפיזית). התנועה הירוקה, בהקשר זה, צריכה להיות אחד הכלים החזקים שעומדים בידי האזרחים כדי ליצור שינוי חברתי, כולל נכונות לשתף פעולה עם מגוון של יוזמות שעולות מתוך העם. בנוסף, זהו מסר שיכול להעצים את הציבור, להעלות את רמת ההשתתפות הפעילה שקצת ירדה בשבוע-שבועיים האחרונים (הרבה בגלל המסר המחליש והמתנער מאחריות, לדעתי), ולסחוף עוד אנשים לפעילות אקטיבית במסגרת התנועה הירוקה, כאפיק לשינוי חברתי שבו הם לוקחים חלק באופן פעיל.

  מה דעתכם?

  • Susann Codish
   אוגוסט 28, 2011 ב- 7:37 am

   לירן – הערה מצויינת ולעניין. כדבריו של אברהם לינקן – Government of the people, by the people, for the people. חובה להדגיש שבמדינה דמוקרטית אנחנו אחראים למצב הקיים; אנחנו נתנו למצב להידרדר עד הלום, אם בגלל הבחירה שלנו, אם בגלל הסירוב שלנו להשתתף בשיטה, אם בגלל היאוש שלנו מהמערכת שנראתה בלתי ניתנת לשינוי, ואם בגלל האדישות שלנו – שהביאה למצב שכל אחד עשה לביתו ותו לא. כאן יש הזדמנות לומר "לא!" נחרץ לכל הנ"ל: משנים את הבחירה, ויוצאים מהסירוב/היאוש/האדישות.

  • Itamar Shahar
   אוגוסט 29, 2011 ב- 1:10 pm

   רעיון מעולה בעיניי.

 7. אוגוסט 28, 2011 ב- 3:19 pm

  כמה לקחים לגבי צעדה בגוש (מהנסיון שלנו אמש בירושלים):

  1) להודיע מספיק זמן מראש על נקודת ההתכנסות, בכמה שיותר דרכים (מייל, פייסבוק, בלוג הפעילים) – לא לסמוך על פלאפונים ברגע האחרון, לא תמיד שומעים והרשת קורסת
  2) להביא בנוסף לשלטים ופלריגים של המפלגה (שלא תמיד מתקבלים טוב גם בגלל המפלגתיות וגם בגלל שהם גדולים ומסתירים) גם המון שלטים עם ססמאות ("העם דורש צדק סביבתי", "צדק סביבתי הוא צדק חברתי", "תחבורה ציבורית לצדק חברתי", וכו', אפשר על רקעים ירוקים) – הם מתקבלים יותר טוב, יש גם ביקוש מהקהל עבורם, והם מושכים תשומת לב ועניין. הם גם יוצרים שיח ומחלחלים רעיונות להמשך. אפשר גם שלטי "צדק חברתי – גרין ניו דיל"
  3) להביא חולצות לכולם, וספיירים
  4) להביא הרבה מצלמות, ולצלם המון
  5) להביא מגפון
  6) לצעוד בשורה או שתיים, ולהקפיד על קצב אחיד ואיטי, ברווח מההמשך מלפנים, כדי שאפשר יהיה לצלם לכל הרוחב ולתפוס את השלטים
  7) לתפוס מקום טוב מול הבמה – אפשר אם צועדים מראש בחזית, או אם קבוצה מגיעה מראש להתמקם מול הבמה

  תמונות מהלילה בירושלים – בקרוב

  והמון בהצלחה 🙂

  אופק

  • אוגוסט 28, 2011 ב- 5:25 pm

   אופק, תובנות מעולות, אני הולך לאמץ את כולם בשבת הקרובה

 8. אוגוסט 28, 2011 ב- 5:23 pm

  חברים יקרים,

  ההתארגנות מתקדמת, אנחנו רואים בעינינו גוש גדול של פעילים מכל הארגונים הירוקים צועדים יחד ביום שבת הבא. תוציאו את הדגל הירוק מהבוידעם ובואו לדרוש צדק סביבתי. זה הזמן לאחד את השורות, אין באמת הבדל אידאולוגי בין כל ה"ירוקים" בישראל, כולנו רוצים תחבורה ציבורית, אויר נקי, וסדר בקרקעות המדינה. אנחנו נגד רפורמת הולילנד של ביבי ובעד יותר תחנות רכבת. תביאו כמה שיותר אוהדים, ופעילים, בחולצה ירוקה ביום שבת הבא!!

  חוץ מזה, כל מי שרוצה לעזור ביום ההפגנה או במהלך השבוע הקרוב- דברו איתי בבקשה
  amir@ecobike.co.il או בנייד 0544262187
  אני אהיה במטה רוב השבוע, כל מי שיכול לעזור בהכנות יבורך!

  אמיר

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: